Meteo služba

JACHTAŘSKÁ METEO SLUŽBA:
Dobrá informace o stavu počasí se na moři stává důležitou. Jak naplánovat dnešní plavbu?, mohu kotvit dnes v noci v zátoce?, kam za větrem?, kam pryč z větru (mám na palubě rodinu…)? a další otázky mně provází na každé plavbě, kdy toto nechci nechat náhodě.

Službu založili dva jachtaři asi s 20-ti letou praxí. Ze zdravotních a rodinných důvodů omezili plavby po moři a tak se plně věnují studiu jachtařské meteorologie (zatím ji nikdo pořádně nerozumí :-( ) a posílání SMS zpráv námořníkům, kteří jsou na moři. Vychází z informací dostupných na internetu. V tom je trochu potíž, protože je vždy nutná analýza, kdo od koho „opisoval“. Následuje konfrontace map z různých zdrojů, kontrola podle satelitních snímků, místních stanic (pokud existují),  sousedních států, a pod. Není to jen slepé opisování Aladina.

PRAVIDLA pro úspěšné obdržení SMS:
- nahlásit pár dnů předem, kam a kdy bude plavba (ať se s kolegou Martinem domluvíme, kdo bude na netu v pohotovosti)
- ideálně jaká plavba (rodinná, koupání, sportovní…)
- KAŽDÝ večer poslat krátkou SMS s polohou (souřadnice, název ostrova, zátoky) a eventuálně dotazem (kotva, plánovaná trasa, hledám vítr, hledám klid, slunce,…, a pod). Na tento mobil pak přijde odpověď. Bez dotazu není SMS.
- SMS přijde ráno / dopoledne (dle aktualizace internetu. Ne vždy je to časně ráno.)

CENY A TYPY SLUŽEB:
Basic: 399,– Kč / týden
1 zpráva denně pro konkrétní trasu, místo na celý den. Je určena pro plavbu mezi přístavy, kdy se nepočítá s nočním kotvením.

Standard. 499,– Kč/ týden
1 až 2 zprávy denně. Vždy ráno pro trasu/místo a možnost večer pro kotvení v zátoce. Je určena pro plavbu, kdy se počítá s nočním kotvením.

Top: 599,– Kč/ týden
2 zprávy denně. Ráno pro trasu, večer pro kotvení a pravděpodobný vývoj na příští den. Služba je vhodná pro kapitány, kteří rádi plánují plavbu den dopředu.

VIP: 999,– Kč/ týden
Monitoring situace v průběhu dne. Varovná zpráva při změně. Doporučení trasy podle větru. Nonstop asistence!!! Služba je určena všem, co chtějí mít klid a pohodu. Máte pochybnost? Zavolejte!

V průběhu plavby lze přejít na jiný typ služby. Pokud se Vám ukáže, že jste službu neodhadli správně a potřebujete přejít na vyšší stupeň, určitě je to možné! Napište do SMS, že přecházíte na vyšší stupeň.

ZDARMA je možné ukládat mapy a na konci týdne zaslat mailem pro doplnění dokumentace o plavbě (lodního deníku, DVD s fotkama, …, a pod.)

OBJEDNÁVKA:

Službu objednávejte:

-  mailem:         pavel.burkert@seznam.cz

-  telofonicky:   603 561 891

OTÁZKA DŮVĚRYHODNOSTI / VÁHY/ODPOVĚDNOSTI SMS:
Je potřeba si uvědomit, že informace jsou sebrané zodpovědnou analýzou internetu. Přes veškerou zodpovědnou analýzu je však nutné brát tyto informace s rezervou. Jedinná důvěryhodná a přesná informace je nebe nad hlavou. Není možnost postihnout např. místní vlivy atd., které vše mohou zásadně změnit, přesnost informací o počasí uváděných na internetu. Je potřeba si uvědomit, že pokud se situace bude vyvíjet jinak, než popisuje SMS a z důvodu změny počasí nastanou komplikace anebo vznikne jakákoliv škoda nese zodpovědnost stále jen skipper. Zákazník si je toho vědom a z právního hlediska za to nebude vinit autory SMS :-( :-).

FORMÁT SMS:
SMS vypadá takto: Varovani:poryvy NE34kt.Meteo:nad jadranem bude prechazet st. fronta.Vítr Vis:12h:NW 16 Kt.18h:NW30.24h:NW10. Rosnicka.

Vysvetlivky:
Varování:  obsahuje informace o bouřkách, silném větru atd.
Meteo:      obsahuje informace o tlakových útvarech a frontálních systémech a jejich přibližné poloze eventuálně pohybu.
Vítr:          je udáván v knotech, směr větru v angličtině.
Rosnicka: je podpis na konci zprávy

Pěknou plavbu Rosnička MaPa
603 561 891