O mně

Rád bych napsal něco, co by Vás zaujalo, ale nemám nic vyjímečného, jsem jako mnoho dalších jachtařů… :-) .

Skutečně pluji jen od roku 1992, cca třetinu roku každým rokem. Víc mně civilní zaměstnání nepustí (a teď navíc chci být i s rodinou :-) ). Tehdy poprvé (a naposledy) jsem byl „jen“ člen posádky. Kapitánoval to Honza Padrnos, úžasný kapitán, a já si to bezstarostně užíval, naposledy, ach jo… :-( .


Přes Atlantik jsem neplul, mrzí mně to :-( . Tehdy nebyly dnešní možnosti, a už asi nepopluji (už mám jiné priority a navíc, já bych tam stejně jen meditoval a nevěnoval bych se jachtingu… :-) ). Nějaké sny musí zůstat na příští život…

Díky nemoci, která přišla později, už nemohu být tak často na moři, tak jsem si řek´, že budu užitečný jinak. Budu posílat počasí klukům na moře. Informace o tom, co mají přímo nad hlavou a co na ně číhá „za rohem“. Aby moje SMS měly hlavu a patu začal jsem studovat meteorologii kde se dá.

A protože počasí úzce souvisí s navigací, konstrukcí lodí, bezpečností atd., je to vše navzájem provázané, tak jsem se ještě ponořil do teorie jachtingu a připravil úplný kurz Námořního jachtingu, který opakuji v průběhu celého roku. Učení mně baví (to jste si už asi všimli :-) ) tak postupně vznikl celý učební systém. Základní kurz na stupeň C, pak B, dále na A a další doplňující přednášky (Jachtařská amatérská meteorologie, Nehody na moři, Trim plachet…). Tohle obsahuje to slovo: „úplný kurz“ :-)

No a to je vše.

Hezké chvíle na moři plné romantiky a adrenalinu a napište si o počasí :-)

Pavel Burkert, Ing.